3. 7. 2018
Matteo Salvini, vůdce italské strany Lega a současný ministr vnitra, řekl, že chce vytvořit sdružení vlasteneckých stran, které budou bojovat proti EU v evropských volbách v příštím roce .
"Abychom zvítězili, museli jsme spojit Itálii, teď budeme muset sjednotit Evropu," řekl na konferenci strany v Pontida.
"Mám na mysli Ligu evropských lig, která spojuje všechny svobodné a svrchované hnutí, které chtějí bránit svůj lid a své hranice. "
"To, co se nám podařilo v letošním roce, příští rok uděláme na kontinentální úrovni."
Podobné návrhy má i bývalá francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, která nedávno řekla, že "euroskeptici, kteří chtějí zastavit šílenou Evropskou unii, můžou dosáhnout většinu."
Italská zpravodajská agentura Ansa uvedla, že Salvini označil evropské volby v příštím roce jako "referendum mezi lidmi a elitou".
Nový italský ministr vnitra tweetoval: "Sám nevyhrajete, musíte se sjednotit. Mám na mysli evropskou ligu, která spojuje všechna svobodná, hrdá a svrchovaná hnutí, které chtějí bránit svých národů. "
#Salvini: Da soli non si va da nessuna parte, per vincere bisogna UNIRE. Penso a una Lega europea che metta insieme tutti i movimenti liberi, orgogliosi e sovrani che vogliono difendere il benessere dei propri figli. #Pontida18
— Matteo Salvini (@matteosalvinimi) July 1, 2018
Také citoval Maďarského premiéra Viktora Orbána, rakouského kancléře Sebastiana Kurze a Marine Le Penovou jako potenciální stoupence jeho aliance.
Nedávný průzkum naznačil, že 68% Italů podpořilo jeho tvrdší postoj vůči EU.
Průzkum z tohoto víkendu přidělil jeho straně Lega 31,2% hlasů , což z ní dělá největší italskou stranu, před jejich koaličními partnery, Hnutím pěti hvězd.
Salviniho politika "Itálie na prvním místě" se těší oblibě mezi voliči, obzvláště poté, co začal odvracet lodě neziskovek.
Na své facebookové stránce řekl vedoucí strany Lega: "V současné době Itálie začne říkat ne k obchodování s lidmi, ne obchodu s nelegálním přistěhovalectvím."
Budoucí evropské volby v příštím roce budou přinejmenším zajímavé.
Mike
Zdroj: Westmonster
Evropa zanikne, jestli se nezbaví pohrobků Bidena
Může Ukrajině roztržka v Oválné pracovně prohrát válku? Otázka pro vládního zmocněnce pro Ukrajinu
Jarmila Klímová 3. díl: Devalvace vzdělávání a kultury vede k rozpadu základních hodnot společnosti
Je tu nová hrozba: Trumpohujeři. V čem se mýlí a proč je Rusko náš největší problém?
Vegrichtová: Mladí začali na sítích obdivovat masové vrahy a střelce ze škol. Je to znepokojující
NR - Ženský box prý vyhrává chlap!
V Evropě jsme zapomněli na podpůrný ekosystém pro zelenou transformaci. To dalo náskok Číně
Demokracie - Dan Schmachtenberger
§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na webu epshark.cz reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§