EpShark

"Mučena a opakovaně znásilněna": Pronásledování křesťanů, září 2024 :: Gatestone Institute

5. 1. 2025



Muslim unesl s pomocí dvou kompliců 12. září v pákistánském městě Jaranwala 16letou křesťanskou dívku, přinutil ji konvertovat k islámu a provdat se za něj. Na snímku: Křesťanská čtvrť města Jaranwala, 25. prosince 2023. (Foto: Amna Yaseen / AFP prostřednictvím Getty Images)

Následuje výčet některých případů zneužívání a vražd spáchaných na křesťanech muslimy v září 2024.

Pákistán: Nucené konverze a znásilňování křesťanek

12. září. Muslim unesl s pomocí dvou kompliců v pákistánském městě Jaranwala v provincii Paňdžáb 16letou křesťanskou dívku, přinutil ji konvertovat k islámu a provdat se za něj. Její rodiče nebyli v době únosu doma, když se vrátili, tak jim sousedé řekli, že viděli podezřelé ozbrojené muže svazovat jejich dceru Diyau Iftikhar. Pachatelé z místa činu uprchli v bílé dodávce Suzuki. "Byli jsme vyděšení," řekla matka Shaida, "protože Ghazaal a jeho komplicové byli zapojeni do útoků na kostely a domy křesťanů v Jaranwale, které proběhly 16. srpna 2023. Jsou známí svou kriminální činností i sexuálním obtěžováním křesťanských dívek." O čtyři dny později bylo rodičům nezletilé dívky zasláno video, v němž bylo uvedeno, že konvertovala k islámu a vdala se z vlastní vůle:

"Věděli jsme, že Diya byla k tomuto nepravdivému prohlášení donucena, protože Ghazaala nenáviděla. Často si stěžovala, že ji Ghazaal a jeho přátelé obtěžovali při cestě do školy."

Přestože její rodiče okamžitě šli na policii a podali trestní oznámení (FIR, First Information Report), tak policie nekonala. Po opakovaných návštěvách policejní stanice a "obtěžování" policie únosce krátce zadržela:

"Ale to nám jen mělo ukázat, že se policie snaží Diyau najít. Nevyšetřovala ho, ani na něj nevyvíjela nátlak, aby nám jeho syn naši dceru vrátil."

Joseph, otec dívky, řekl, že vyšetřovatel případu nespolupracoval:

"Navzdory našim prosbám o navrácení Diyay, nepodniká policie proti Ghazaalovi a jeho komplicům žádné kroky. Moje žena a já pracujeme v místních textilních továrnách a nemáme peníze na to, abychom se obrátili na soud. Natočili jsme také video s prosbou o podporu a poslali jsme jej křesťanským organizacím, ale zatím jsme nedostali žádnou právní pomoc."

Řekl, že podezřelí na ně tlačili, aby případ vzdali.

"My se ale nevzdáme, dokud nám Diya nebude vrácena. Také se bojím o bezpečnost svých čtyř mladších dcer. Pokud nebudou únosci naší dcery zatčeni a potrestáni, tak našim dcerám i ostatním křesťanským dívkám z naší čtvrti hrozí únos. Zapřísahám policii, aby nás před těmito predátory ochránila."

Zpráva se zmiňuje také o tom, jak jsou tyto případy časté:

"Obvykle jsou unesené dívky v Pákistánu (některé již ve věku 10 let) nuceny konvertovat k islámu a znásilněny pod záminkou islámských 'sňatků' a poté jsou násilím přinuceny, aby zaznamenaly nepravdivá prohlášení ve prospěch únosců.... Soudci běžně ignorují důkazy týkající se věku dívek a nařizují jejich předání zpět únoscům jako jejich 'zákonné manželky'. V roce 2023 bylo zaznamenáno 136 případů únosů a nucených konverzí, což je dosavadní roční rekord.... Neoficiální zdroje naznačují, že nucené náboženské konverze související s nucenými sňatky se ročně dotknou až 1 000 dívek z náboženských menšin."

Podle zprávy z 30. září "muslimové, kteří unesli 17letou křesťanskou dívku a 10 dnů ji znásilňovali, vyhrožují její rodině, a vyvíjejí tlak na její příbuzné, aby stáhli trestní oznámení, přestože policie nedokázala zatknout většinu podezřelých." Zbídačená rodina dívky se opakovaně pokoušela dívku získat zpět, ale neúspěšně. "Jsem chudý muž a neměl jsem prostředky na to, abych se sám postavil proti vlivným muslimům," řekl její otec Taj Masih.

"Když byli obvinění předvoláni před radu obce, přiznali se, že ji unesli, a slíbili, že nám ji vrátí. Když však její návrat neustále pod různými záminkami odkládali, podal jsem stížnost na policii." Policie 5. září dívku našla a dívka policistům řekla, že byla opakovaně znásilněna Muhammadem Yasirem a Muhammadem Saifem.... Lékařské vyšetření a testy DNA prokázaly, že byla podezřelými opakovaně fyzicky mučena a znásilněna."

Otec řekl, že policie zatkla Saifa (arabsky "meč"), ale všichni ostatní podezřelí, včetně muslimky, která při únosu pomáhala, jsou stále na svobodě:

"Chodím na policejní stanici každý den v naději na spravedlnost, ale vracím se domů s prázdnýma rukama.... Vyhrožují mi, abych to přestal řešit, nebo budu čelit následkům, ale já neustoupím."

V dosažení spravedlnosti mu podle něj překáží jeho chudoba a křesťanská víra:

"V naší lokalitě žije asi 25–30 křesťanských rodin a převážně jsme dělníci. Často jsme diskriminováni kvůli náboženství, ale nečekal jsem, že se policie bude k tomuto případu stavět tak lhostejně. Čest mé dcery byla pošpiněna a následky ponese moje dcera celý život. Zdá se, že pro chudé křesťany, jako jsme my, žádná spravedlnost neexistuje."

11. září rozhodl vrchní soud v jiném případu o navrácení dvou křesťanských sester ve věku 13 a 18 let zpět jejich rodině. V červenci byly násilím přinuceny konvertovat k islámu a provdat se za své únosce. Právník Sumer Shafique řekl:

"Stalo se to 23. července. Zain a Ali v doprovodu dalších neznámých kompliců vnikli v noci do domu, když rodina spala, zamkli zvenčí ložnici rodičů a unesli dívky."

Rodiče okamžitě zalarmovali policii, ale byli zcela ignorováni. Matka dívek Sumera Bibi řekla:

"Stále jsme policisty prosili, aby naše dcery nalezli, ale policie nekonala. Kdykoli jsme od někoho dostali informaci o tom, kde se naše dcery nacházejí, můj manžel a nejstarší syn se je tam okamžitě vydali hledat. Museli jsme si půjčit peníze na pokrytí cestovních nákladů a nyní jsme hodně zadluženi."

Několik dní po únosu byly rodičům doručeny padělané certifikáty prokazující konverzi dívek na islám, v nichž byl uveden nepravdivý věk obou dívek. Advokát Shafique k tomu dále řekl:

"Pachatelé žili ve stejné čtvrti a údajně se na dívky zaměřili kvůli jejich chudobě a zranitelnosti související s jejich křesťanskou vírou. Politováníhodný je také postoj policie, která se nijak nesnažila dívky najít. Soud nyní veliteli policie okresu Kasur nařídil, aby zajistil navrácení děvčat jejich rodičům, takže doufáme, že místní policie konečně proti obviněným podnikne nějaké kroky."

Poslední zprávy hovořily o tom, že příbuzní únosců vyvíjejí na křesťanskou rodinu tlak, aby "stáhla trestní oznámení a na sestry" zapomněla. Matka dívek řekla:

"Když je můj muž konfrontoval, tak na něj dokonce zaútočili sekerou.... Jak bychom mohli dopustit zničení životů našich dcer? Neze je teprve 13, zatímco její únosce-manžel je více než dvakrát starší.... Neviděli jsme naše dcery od chvíle, kdy je unesli. Máme o ně velký strach a chceme je za každou cenu zpět."

Další příběh je o dospívajícím křesťanském chlapci, kterého jeho muslimští zaměstnavatelé přinutili konvertovat k islámu a odmítají ho propustit. Samsoon Javed, 17 let, přijal novou práci, aby finančně pomohl své rodině. Jeho matka Samina Javed řekla: "Brzy se nám i svým sourozencům začal vyhýbat a doma moc nemluvil."

"Báli jsme se o něj, ale i přes naše opakované pobízení nám nic neřekl.... O Samsoonově konverzi jsme se dozvěděli v září poté, co se nevrátil domů z práce. Šli jsme se s manželem zeptat na Samsoona do Umarova obchodu a ten nám řekl, že se náš syn stal muslimem a už s námi nechce žít. Byli jsme šokováni a prosili jsme Umara, abychom si se Samsoonem mohli promluvit, ale on nás odmítl a řekl nám, abychom opustili jeho pozemek."

Po několika dnech se jim údajného konvertitu podařilo spatřit:

"Když jsme se Samsoona ptali na jeho náboženskou konverzi, tak mlčel a vyhýbal se očnímu kontaktu. Bylo zcela jasné, že je vyděšený a pod tlakem. Řekl nám, abychom odešli, protože Umar by se zlobil, kdyby nás tam viděl."

Později se dozvěděli, že muslimští zaměstnavatelé odvedli jejich syna k islámskému duchovnímu (Pir) a ten na chlapce naléhal, aby konvertoval k islámu:

"Jsem si jistá, že Samsoona drží jeho zaměstnavatelé proti jeho vůli. Viděla jsem v jeho očích strach.... Jako by jej vydírali nebo mu vyhrožovali. Vím, že kdyby se vymanil z jejich vlivu, tak by nám řekl pravdu.... Jsme ve velmi složité situaci – kvůli Samsoonově údajné konverzi nám žádný místní muslim pravděpodobně nepomůže. A i když nás někdo podpoří, tak se může stát, že náš syn zmizí nebo že mu ublíží."

Vraždění křesťanů muslimy

Nigérie: Níže je výčet případů "čiré genocidy" křesťanů, které se odehrály v září:

Burkina Faso: V neděli 1. září povraždili muslimští teroristé v kostele po bohoslužbě 26 křesťanů. Teroristé kostel nejprve obklíčili a pak nařídili ženám a dětem, aby odešli. Poté muže svázali a rituálně popravili. Před odchodem muslimové vše vyplenili a poté zapálili kostel a domy křesťanů. Zpráva dále uvádí:

"Tento útok v provincii Banwa byl výjimečně brutální, ale byl jen jedním z mnoha útoků na křesťany během bohoslužby. 25. února si podobný útok během nedělní mše v Essakaně na severu země vyžádal patnáct mrtvých křesťanů a dva zraněné."

Egypt: Muslimové zavraždili křesťana, jeho tělo rozsekali na kusy a části jeho těla hodili do vodního kanálu. O několik dní dříve, 29. září, opustil 21letý Mina Musa svůj rodný dům ve městě Minjá a odešel pracovat do Káhiry. Mina vzal tuto vzdálenou práci, aby pomohl své chudé rodině. Reagoval na inzerát na sociálních sítích hledající ošetřovatele pro staršího člověka v Káhiře. Inzerát nabízel štědrý plat a další příležitosti pro networking v oblasti fyzioterapie. Jeho rodina s ním ztratila kontakt. Lidé, kteří falešný pracovní inzerát publikovali a kteří si Minu vybrali kvůli jeho zjevně křesťanskému jménu, rodinu kontaktovali a řekli, že Minu unesli a propustí jej za 150 000 egyptských liber (zhruba 3 000 USD), což je pro chudší Egypťany značná suma. Policii se podařilo mladého muže vystopovat až do káhirského bytu, v němž našla části jeho těla – jeho trup a jednu paži – bez hlavy, nohou a druhé paže, které již byly useknuty a vhozeny do nedalekého vodního kanálu. Policie zatkla tři muže a ti se ke svému činu přiznali. Podle posledních zpráv se potápěči snažili najít v kanálu Minovu hlavu.

Útoky muslimů na kostely a křesťanské symboly

Anglie: V neděli 1. září vešla do kostela muslimka, vyřvávala "Alláhu Akbar!" ["Alláh je největší"] a prohlásila, že "přišla, aby zabila Boha Židů." Podle zprávy deníku Daily Mail:

"Pastor Regan King se připravoval na bohoslužbu v evangelickém Andělském kostele (Angel Church) v Islingtonu v severní části Londýna spolu se svou židovskou manželkou Rachel a malými dětmi. Šílená žena vešla do kostela přibližně v 10 hodin a údajně křičela islámské výzvy k modlitbě v arabštině. Pastor King nejdříve přemístil svou rodinu do bezpečí a poté ženu požádal, aby odešla. Žena se začala chovat [sic] ještě agresivněji a pastor proto zavolal Metropolitní policii. Žena začala vykřikovat antisemitské nadávky a ječela: 'Jsem tady, abych zabila Boha Židů.' Muslimka v neděli před příjezdem Metropolitní policie opakovaně provolávala prostřednictvím zvukové aparatury Andělského kostela v Islingtonu 'Alláhu Akbar'. Žena byla zatčena pro podezření z narušení veřejného pořádku. Žena se údajně obracela na jednoho z policistů, o němž si myslela, že je muslim. Oslovovala jej 'bratře', mluvila na něj arabsky a opakovaně mu říkala: 'Pamatuj na Alláha'. Policista jí řekl, že nemluví arabsky a že by měla mluvit anglicky."

Pastor King k této události řekl:

"Moje rodina a já jsme tímto incidentem hluboce znepokojeni a otřeseni, zejména moje žena, která je Židovka. Je traumatizovaná a nyní se bojí vyjít ven. Od útoku Hamásu na Izrael 7. října 2023 jsme jako rodina a církev zažili několik incidentů antisemitismu a antichristianismu." Přesto nás to neodradilo a budeme pokračovat v naší činnosti dál, ale plánujeme zvýšit bezpečnostní opatření."

Švýcarsko: Curyšská městská radní Sanija Ameti pocházející z Bosny a Hercegoviny zveřejnila 7. září na Instagramu fotografie, jak střílí do plakátu Marie a Jezulátka. Hlavy Marie a Jezulátka jsou poseté dírami od kulek. Poté, co její příspěvek vyvolal pobouření mezi křesťany v Evropě i Americe, fotky rychle smazala a pokusila se omluvit. Distancovala se od ní i její politická strana Švýcarská liberální strana zelených (Grünliberale Partei der Schweiz) a předseda strany tento čin nazval "úmyslnou provokací". Čin odsoudila i Švýcarská konference katolických biskupů: "I když někdo nerespektuje náboženské ztvárnění Matky Boží, tak použití tohoto obrazu k daným účelům svědčí o sklonech k násilí a neúctě vůči lidské osobě."

Německo: Muslimský migrant ze Sýrie, jehož rejstřík trestů se začal plnit hned po jeho příchodu do Německa v roce 2017, napadl 79letého Němce v nábožensky motivovaném trestném činu. Zpráva z 16. září uvedla:

"Kolem poledne přistoupil 27letý uprchlík ze Sýrie k německému důchodci a strhl mu z krku řetěz s Kristovým křížem.... Poté údajně udeřil 79letou oběť pěstí do obličeje. Senior začal krvácet.... Podle státního zastupitelství v Geře je motiv činu jednoznačně 'náboženský'."

Kosovo: V zemi, v níž tvoří 95 % obyvatelstva muslimové, byl znesvěcen historický kostelík. Srbská pravoslavná církev vyjádřila své

"hluboké znepokojení a lítost nad posledním znesvěcením historického posvátného místa v Međugore.... Zničení ikon na tomto posvátném místě... je hluboce znepokojivý čin, který dále zesiluje bolest a nejistotu pociťovanou našimi lidmi v Kosovu a Metochiji, zvláště v nedávné době... Znesvěcení tohoto místa vysílá zjevné poselství nepřátelství a posiluje v našich lidech žijících v Kosovu a Metochiji po staletí pocit, že zde již nejsou vítáni. Chceme zdůraznit, že tento incident, spolu s dalšími činy a zastrašováním ze strany extremistů, jakož i ze strany kosovské policie, ohrožuje bezpečnost a důstojnost srbského lidu v Kosovu a Metochiji. To, že činy násilí a znesvěcení zůstávají i 25 let po válce nadále nepotrestány, je nepřijatelné. Ukazuje to na neschopnost místních úřadů plně zajistit bezpečnost a ochranu naší církve a jejích věřících. Takové činy mají škodlivý dopad, protože prohlubují etnické a náboženské rozdíly...."

Indonésie: Od 2. do 4. září zatkla policie sedm muslimů za přípravu atentátu na papeže Františka. Při raziích v domech podezřelých byla nalezena extremistická literatura a také drony a zbraně. Těchto sedm muslimů se údajně neznalo a jednali nezávisle. Několik potenciálních vrahů bylo hodně rozzlobených kvůli tomu, že papež navštívil mešitu Istiqlal (největší mešitu v jihovýchodní Asii), a protože její svolávání k modlitbě bylo přerušeno kvůli živému televiznímu vysílání papežovy návštěvy v Jakartě. Objevily se také výhrůžky, že budou zapálena všechna místa, která František navštívil. Jeden z podezřelých "během papežovy návštěvy v Jakartě na sociálních sítích pohrozil vypálením kostelů". Další na sociálních sítích napsal: "VYHODÍM PAPEŽE DO POVĚTŘÍ. JSEM TERORISTA... DÁVEJTE POZOR...ČEKEJTE NA NOVINKY." Jiný prostě napsal, že papeže "zastřelí".

Útoky muslimů na svobodu křesťanů:

Džihád proti odpadlíkům, rouhačům a evangelistům

Írán: Mojdeh Falahi, 36letá křesťanka – konvertitka od islámu – která byla od 9. září držena ve vazbě bez toho, že by byla obviněna, "nekontrolovaně pět minut plakala, když ji její matka 20. září navštívila ve vazbě." Rodina uvedla, že má obavy ze špatného zacházení ze strany úřadů a z podmínek jejího věznění, řekl její švagr Sam Khosravi:

"Její matka chodí každý den k soudu, aby případ sledovala, a žádá soudce, aby ji propustil. Dnes [20. září] šla k soudu a po velkém prosení jí soudce dovolil dceru navštívit.... Dcera je ve velmi špatném psychickém stavu a jen pláče.... Děláme si starosti a divíme se, proč ji tak dlouho zadržují."

Rodina věří, že je "intenzivně vyslýchána", aby odhalila další utajované konvertity ke křesťanství. Podle zprávy se "příbuzní nejvíce obávají toho, že íránské úřady týrají Mojdeh Falahi způsobem, který by ji mohl psychicky poznamenat na celý život." Sam Khosravi a další členové rodiny byli zadržovaní ve vazbě již v roce 2019:

"Khosravi řekl, že hlavním cílem zadržování není vždy trest nebo dokonce shromažďování informací, ale cílem je zlomit vězně na tak základní úrovni, aby byl trvale zdrcen. Cílem je donutit zadržované, aby se vzdali své víry nebo aby ze strachu ze špatného zacházení odmítali i roky po svém propuštění chodit do kostela. *** Jednoho vězněného křesťana, který byl nucen poslouchat ženu křičící v nedaleké cele, dozorci přesvědčili, že slyšel, jak je jeho žena opakovaně znásilňována."

"Všechno je to o ponížení," řekl Khosravi. "V jejich mysli a srdci zůstanou v důsledku věznění věci, přes které se nikdy nedostanou."

Pákistán: 18. září byla křesťanská matka čtyř dětí odsouzena k trestu smrti za "rouhání". Shagufta Kiran (40 let) byla zatčena v roce 2021 za údajné sdílení obsahu považovaného za urážlivý vůči islámskému prorokovi Mohamedovi ve WhatsAppu v roce 2020. Tři roky poté, co byla souzena, byla odsouzena podle § 295-C pákistánského trestního zákoníku, který obsahuje povinný trest smrti pro každého, kdo urazí proroka Mohameda. Podle jejího právního zástupce Rana Abdul Hameeda:

"Stížnost na Shaguftu Kiran podala muslimka Shiraz Ahmed Farooqi, která tvrdila, že Shagufta Kiran sdílela obsah neuctivý k proroku Mohamedovi. Kiran však tvrdí, že není autorkou obsahu a přeposlala jej do skupiny ve WhatsAppu, aniž by si jej přečetla."

Důvody, proč byla odsouzena k trestu smrti, mají jen málo co do činění se skutečnými důkazy a mnoho co do činění s extremistickými nátlakovými skupinami, řekl Hameed:

"Pokud prozkoumáte všechny soudní případy vztahující se k § 295-C, soudy mají tendenci odsoudit obviněné, i když jsou důkazy proti nim velmi slabé. Je to kvůli tlaku náboženských skupin a obavám z davového násilí. Pokud analyzujete všechny případy týkající se § 295-C, tak zjistíte, že všechna odsouzení rozhodnutá soudy prvního stupně jsou nadřízenými odvolacími soudy zrušena."

Zpráva dodala:

"Od roku 1987 bylo v Pákistánu obviněno z rouhání téměř 3 000 osob.... Loni byly v Pákistánu obviněny z rouhání a uvězněny stovky lidí. Jen v provincii Paňdžáb bylo loni ve věznicích zadržováno ve vazbě 552 obviněných. Letos v červnu bylo za mřížemi nejméně 350 osob a od ledna do června bylo uvězněno 103 nových osob nařčených z rouhání.... Od ledna bylo jednotlivci nebo davy v celém Pákistánu zlynčováno k smrti nejméně sedm osob obviněných z rouhání. V letech 1994–2023 bylo davem zlynčováno k smrti celkem 94 lidí obviněných z rouhání."

Uganda: V pátek 20. září muslimové zbili křesťanského evangelistu a způsobili mu několik zranění, včetně poranění hlavy, které si vyžádalo hospitalizaci. (Poznámka překladatele: Podle Wikipedie tvoří v Ugandě muslimové 12 % obyvatelstva.) Robertson Eriot (41 let) a Kefa Mukisa (25 let) navštěvovali domy a sdíleli evangelium. Navštívili také dům islámského duchovního vůdce a mluvili s jeho pomocníky. Kefa Mukisa řekl: "Šejk Kalimu slyšel zevnitř domu náš rozhovor a vyšel rozzuřený ven. Nařídil svým chlapcům a dalším muslimům, kteří u něj byli pro duchovní radu, aby vyšli ven a ukáznili nás." Šejk hlasitě vykřikl: "Toto jsou křesťané, kteří chtějí obrátit naše lidi na špatné náboženství." Ihned...

"vyšla z domu skupina lidí křičících 'Alláhu Akbar' [Alláh je největší]. Brána byla zavřená, a tak jsme se rozhodli přeskočit plot.... Eriot byl bohužel dopaden dříve, než stačil utéct."

Mukisa požádal o pomoc další křesťany a společně se vrátili zpět.

"Vešli jsme do usedlosti a našli jsme Eriota ležet polomrtvého v tratolišti krve. Podařilo se nám ho rychle převézt na nedalekou kliniku k ošetření. Eriot utrpěl hluboká poranění hlavy, zlomeninu levé ruky a pohmožděniny na pravém stehně."

Jemen: 23. září byl zveřejněn rozhovor o utrpení křesťanů v Jemenu. Badr, jemenská katolička narozená v 80. letech 20. století žijící v Adenu, se v něm podělila o své zkušenosti ze studia na střední škole, kde "prožila drsné výzvy související s mou vírou a se ztrátou našich práv". Situace se podle ní nejvíce zhoršila poté, co se v 90. letech dostalo k moci Muslimské bratrstvo. Řekla:

"Museli jsme nosit hidžáb. Vláda nám oficiálně zakázala sloužit půlnoční mši o Vánocích a na Silvestra. Křesťané situaci přijali a nijak se nebouřili. Někteří emigrovali, jiní změnili náboženství ze strachu, že přijdou o své domovy. Církev tehdy nepodporovala mladé lidi a ani nepracovala na posilování rodin, mnoho lidí tedy praktikovalo svou víru doma za zavřenými dveřmi.... Po roce 1994 se úřady snažily udělat z Jemenu islámský stát a znemožnily nám, abychom se na úřadech identifikovali jako 'křesťané', museli jsme napsat 'muslim', nebo nechat prázdné místo. Učitelé na mě tlačili, abych změnila své náboženství a nutili mě denně číst Korán, když jsem ze studia islámu získala plný počet bodů, tak mi zhoršili známky a řekli, že 'křesťanka se nemůže rovnat muslimovi'. Po uzavření všech kostelů v roce 2015 a zákazu modliteb jsme se začali modlit tajně v klášteře jeptišek. Všechny řádové sestry byly bohužel později zavražděny a kněz byl unesen. Kostely byly vykradeny a poničeny.... V roce 2018 úřady odmítly obnovit naše pasy, pokud jsme do formuláře žádosti neuvedli jako své náboženství 'islám'. Bylo nám řečeno: 'V Jemenu žádní křesťané nejsou.'"

Raymond Ibrahim je autor knih Defenders of the West, Sword and Scimitar, Crucified Again, and The Al Qaeda Reader, významný spolupracovník Gatestone Institute sponzorovaný nadací Shillman Foundation a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Middle East Forum.

O této sérii

Přestože se na tom nepodílejí všichni muslimové, dokonce ani ne většina, tak pronásledování křesťanů extremistickými muslimy roste. Autoři této zprávy se domnívají, že toto pronásledování není náhodné, ale je systematické a probíhá bez ohledu na jazyk, etnický původ a místo.

Další články věnované tématu pronásledování křesťanů najdete zde.

Související témata:  Pronásledování křesťanů
Nejnovější články od:
nechte si zasílat novinky do e-mailu: přihlaste se zdarma k seznamu adres think-tanku gatestone institute.

Pro další podobné články navštivte českou verzi Gatestone institutu




Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: